Уроки дистанційного навчання в 5 класі

 26 березня 2021 року

Перегляньте картини Рафаеля "Ave Maria"

Прослухайте Ф.Шуберта "Ave Maria"

09 квітня

Звучить хор. 

М.Глінка - хор "Слався" з опери "Іван Сусанін"

16 квітня

Перегляньте урок "Музика і слово".

 М. Глінка романс "Жайворонок" у виконанні дитячого хору 

23 квітня

Музика і візуальні види мистецтва

 Мультфільм "Бременські музиканти"


2022 рік

15 квітня

Тема уроку: Театр і музика

П.І.Чайковський -фрагменти із балету

 "Лебедине озеро"


06 травня

Музика і циркове мистецтво. 

Ж.Оффенбах - Галоп із оперети "Паризький балет"

Хочу в цирк
Хочу в цирк, бо там дива,
справжня казка ожива.
Хитрі фокуси, малята,
намагаюсь розгадати.
 Ось під куполом вгорі
 на потіху дітворі
виступають акробати.
Хочу з ними політати.
На арені — силачі.
У них гирі — за м'ячі.
Ними бавляться охоче.
Також спробувати хочу.
Чи з жонглером по канату
мрію рушити завзято.
Та зізнатися боюся,
бо не візьме в цирк матуся.
Леся Вознюк.
Пригадайте циркову виставу. Чи  можна її уявити без музичного супроводу? Музика ніби пов'язує всі номери в один сценарій, єдиний сюжет. Для створення циркових програм, які мають розважальний характер, завжди залучають спеціалістів, котрі пов'язані з різними видами мистецтва , театральних та циркових режисерів, балетмейстерів, композиторів, акторів, спортсменів, музикантів-виконавців, сценографів, декораторів, бутафорів, костюмерів та ін.
Музика супроводжує всю циркову виставу. Разом з клоуном вона «сміється», злітає у височінь з гімнастами, зачаровує ілюзією, «цокає та підстрибує» разом з вершниками та акробатами, насторожує та підказує сюрпризи, змушує сміятися, хвилюватися, захоплюватися, радіти. Циркові артисти демонструють під музику свою майстерність та надзвичайні можливості. Так, серед безлічі музичних творів є ті, які найчастіше звучать у цирку. Вони невеликі за обсягом, мають нескладну будову, яскраво виражену динаміку, характер. Багато з них були написані композиторами для театральних вистав, балетів, опер та оперет.

Відомості про композитора Ж. Оффенбаха.
Жак Оффенбах (Ебершт Якоб) — французький композитор XIX століття, один із засновників класичної оперети. Створив музику до понад 100 оперет. У 1855 р. відкрив маленький театр «БуфПаризьєн». Йрго оперети, дотепні й життєрадісні, сповнені барвистою музикою, то ліричною, то каскадною, полонили усю Європу.
Музичний словничок
Галоп — це стрімкий, веселий бальний танець XIX століття.
Особливості циркового мистецтва.
Цирк — не лише розвага; це мистецтво, що має свою історію та характерні особливості.
Зазвичай це кругла будівля з ареною (манежем) і трибунами для глядачів. У цирку відбуваються видовища, що супроводжуються музичною ексцентрикою, які демонструють силу   і   відвагу циркових артистів (силачів, акробатів, повітряних   гімнастів, жонглерів, еквілібристів, ілюзіоністів, фокусників, вершників, велофігуристів, борців, муштрувальників свійських і приборкувачів диких тварин тощо) з інтермедіями-буфонадами   клоунів, пантомімою   і   меломімою .
Цирк існував ще у Стародавньому Римі, але тоді мало нагадував мистецтво. Це були кінні змагання зі швидкісної їзди на колісницях, бої гладіаторів тощо.
Зародження цирку в Україні почалося з виступів акторів - скоморохів, жонглерів  та  циганів з ведмедями на ярмарках. Згодом з'явилися театралізовані кінні каруселі, мандрівні цирки та звіринці. І аж на межі ХІХ-ХХ ст. стали будувати приміщення для цирку.
У цирковому мистецтві об'єднані: театр, музика, дресура, акробатика, кінна їзда, гімнастика, мистецтво ілюзії та фокусів тощо.
Цікаво, що ще з часів античності у цирку розвивалась   майстерність   кінної їзди та кінних перегонів. Клоунада, акробатика, жонглювання, дресура тварин, еквілібристика, фокуси тривалий час існували як окремі жанри, що об'єднались під куполом цирку відносно недавно.
У   давній   цирковій   виставі   було   три   відділення:
-     акробатичні та гімнастичні номери: робота на трапеції, канатохідці, силові атракціони;
-         сценки з народного побуту;
-         арлекінади, пантоміми та п'єси з репертуару народного театру.
Між   музикою і цирком є багато спільного. Вся циркова  вистава  супроводжується грою естрадно—духового   оркестру.

13 травня


Немає коментарів:

Дописати коментар